Pompy dozujące.

Dozujące pompy membranowe, elektromagnetyczne.
Elektromagnetyczne i perystaltyczne pompy dozujące EMEC o różnych wydajnościach od 1 do 60 l/h i przeciwciśnieniu 20 bar. Głowica pompy z materiału PVDF odpornego na większość środków używanych w uzdatnianiu wody. Membrana pompy wykonana jest z PTFE.

Pompy dozujące mają zastosowanie na technologicznych układach wody w: basenach, myjniach, chłodniach kominowych, układach wody ciepłowniczej, parowej, dozują antyskalany w systemach odwróconej osmozy i mają wiele innych zastosowań przy technikach dozowania.

Pompy WG-VCL 

POMPA_MEMBRANOWE_POMPY_DOZUJACE_ELEKRTROMAGNETYCZNE_WIGO_w300.jpg

Membranowe pompy dozujące stosowane są powszechnie w uzdatnianiu wody oraz w przemyśle chemicznym gdzie podstawowym wymogiem jest precyzyjne i niezawodne dozowanie. Proste w obsłudze.
Ze sterowaniem stałym (włącz/wyłącz) z regulowaną wydajnością poprzez zmianę częstotliwości dozowania.
Działanie membranowej pompy dozującej polega na cyklicznych ruchach membrany wymuszanych elektromagnesem.
Gdy membrana porusza się do przodu wewnątrz głowicy powstaje ciśnienie, które powoduje wypływ dozowanej substancji z głowicy przez tłoczny zawór zwrotny. Po zakończeniu impulsu elektrycznego sprężyna cofa membranę z powrotem do pozycji początkowej zasysając jednocześnie ciecz z pojemnika do głowicy pompy poprzez ssawny zawór zwrotny. Umieszczony na głowicy ręczny zawór odpowietrzający umożliwia odpowietrzenie pompy. Pompa może być też dostarczona z głowicą samoodpowietrzającą.
Pompy WGVCL wyposażone są w bardzo trwałe napędy elektromagnetyczne nie zawierające części ulegających szybkiemu zużyciu. Podstawowe elementy pompy stykające się z dozowanymi substancjami jak głowica, zawór stopowy z czujnikiem poziomu i zawór dozujący wykonane są z polifluorku dwuwinilidenu (PVDF), a membrana z teflonu (PTFE).

Dzięki temu pompy WGVCL mogą być stosowane do dozowania większości agresywnych substancji, w tym kwasu siarkowego, solnego, podchlorynu sodu itp.

Wielofunkcyjne membranowe pompy dozujące WG-VMSMF

Membranowe pompy dozujące stosowane są powszechnie w uzdatnianiu wody oraz w przemyśle chemicznym, a podstawowym wymogiem jest precyzyjne i niezawodne dozowanie. Warunek ten spełniają naścienne wielofunkcyjne pompy typu WG-VMSMF o różnych trybach sterowania. Działanie membranowej pompy dozującej polega na cyklicznych ruchach membrany wymuszanych za pomocą elektromagnesu. Gdy membrana porusza się do przodu wewnątrz głowicy powstaje ciśnienie, które powoduje wypływ dozowanej substancji z głowicy przez tłoczny zawór zwrotny. Po zakończeniu impulsu elektrycznego sprężyna cofa membranę z powrotem do pozycji początkowej zasysając jednocześnie ciecz z pojemnika do głowicy pompy poprzez ssawny zawór zwrotny.Umieszczony na głowicy ręczny zawór odpowietrzający umożliwia odpowietrzenie pompy, jednakże pompa może być dostarczona z głowicą samoodpowietrzającą.Pompy WGVMSMF wyposażone są w bardzo trwałe napędy elektromagnetyczne nie zawierające części ulegających szybkiemu zużyciu. Podstawowe elementy pompy stykające się z dozowanymi substancjami jak głowica, zawór stopowy z czujnikiem poziomu i zawór dozujący wykonane są z polifluorku dwuwinilidenu (PVDF), a membrana z teflonu (PTFE). Dzięki temu pompy mogą być stosowane do dozowania większości agresywnych substancji, w tym kwasu siarkowego, solnego, podchlorynu sodu itp.

Cechy pomp VMSMF 

pompa-dozujaca-membranowa-emec-vms-mf.jpeg
  • Bardzo trwały napęd lektromagnetyczny
  • Ciągła stabilizacja napięcia powoduje, że ruchy elektromagnesu wykonywane są zawsze ze stałą siłą, zapewniając jednakowy skok membrany.
  • Sterowana elektronicznie mikroprocesorem częstotliwość dozowania umożliwia dokładne i powtarzalne dozowanie w zakresie 10% - 100%.
  • Standardowy materiał głowicy polifluorek dwuwinilidenu (PVDF) jest bardzo odporny na większość agresywnych substancji.
  • Zawór dozujący oraz zawór stopowy z czujnikiem poziomu wykonane są także z PVDF.
  • Membrana pompy wykonana z teflonu (PTFE).
  • Ekonomiczna praca dzięki niskiemu poborowi mocy rzędu 16 – 22 W.
  • Trwała obudowa wykonana ze wzmocnionego włóknem szklanym PPO.
  • Zgodna z normami europejskimi CE.
  • W komplecie - zawór stopowy z filtrem i czujnikiem poziomu, zawór dozujący, przewód ssawny i odpowietrzający z PVC, przewód tłoczny z PE, bezpiecznik zapasowy i kołki mocujące.
Actiw_Water_uzdatnianie_wody 3.jpeg

Przykład zastosowania pomp dozujących do niezwykle skutecznej i innowacyjnej metody usuwania biofilmu (złożonych struktur bakteryjnych) z instalacji wodnej: punkt 3.

1. Metoda szybkiej dezynfekcji tzw. wypalenia. Udostępniamy procedurę i narzędzia. Również do samodzielnego wykonania dezynfekcji. Mobilny miernik ACTIW SD 60 w połączeniu z ACTIW WATER/LEGIONELLA pozwala na monitoring procedury i potwierdzenie usunięcia zagrożenia już w trakcie dezynfekcji. Skuteczne i szybkie (kilka godzin w zależności od wielkości instalacji wodnej oraz wartości skażenia) bezinwazyjne dla instalacji. Bez ADR, bezpieczne dla ludzi i zwierząt. 

usuwanie_biofilmu_bakterii_wirusow_grzybów_pleśni_actiw_legionella.jpeg

ACITW WATER NATURALNY BIODEGRADOWALNY ŚRODEK DO DEZYNFEKCJI WODY PITNEJ(8,1 MB)

2. Metoda usuwania kalcytu za pomocą generatora ACTIW IMPULS PRO. Kamień kotłowy w rurach wodnych jest przyjazną, porowatą bazą dla rozwoju biofilmu. Generator impulsowy ACTIW PRO skutecznie usuwa kalcyt. Profilaktycznie zabezpiecz a tym sposobem możliwości do zaczepienia i rozwoju biofilmu i związanych z tym zanieczyszczeń biologicznych. Zakłada się bezinwazyjnie poprzez nawinięcie cewki na zew. stronę rury dystrybuujacej wodę. Generator chroni urządzenia w środowisku wodnym typu wymienniki ciepła, armatura inne urządzenia itp. Odpadają spore. koszty czyszczenia lub zakupu nowych urządzeń.

GENERATOR IMPULSOWY SERII IMPULS ACTIW PRO(3,5 MB)

3. Metoda dozowania ACTIW WATER 2000 ppm za pomocą pompy z lancami: ssącą oraz dozującą tzw. dawkami utrzymującymi. Sposób ten po usunięciu porowatych osadów z twardej wody z wewnętrznej powierzchni rur jest postawieniem kropki nad „i” w skutecznej dezynfekcji systemu dystrybucji wody. Ciągłe działanie generatora ACTIW IMPULS PRO (niskie koszty prądu ok.50-300 zł rocznie w zależności od średnicy rury) rozpuszcza zastany kamień wodny a następnie po oczyszczeniu rur wodnych utrzymuje skutecznie instalacje wolną od osadów wodorowęglanu wapnia. Brak osadów z porowatego kalcytu zapobiega zaczepieniu bakterii do wew. pow. rur i profilaktycznie broni instalacje od kolonizacji biofilmu i zawartych w nim różnych struktur bakteryjnych.

Impuls_pro_mi_do_odkamieniania_twardej_wody 2.jpg

Ponieważ biofilm i struktury mikroorganizmów w nim zawartych oddycha beztlenowo powoduje korozję bakteryjną nie tylko na instalacjach z metalu ale i z tworzyw sztucznych. Czas kolonizacji i bytowania w instalacji biofilmu powoduje jego coraz większ odporność oraz trudności z usunięciem. Brak zabezpieczenia przed osadem z kamienia generuje kilka problemów. Mamy tu kilka aspektów dewastacyjnych dla infrastruktury wodnej i szkodliwych zdrowotnie. Zarastanie rur wodnych tworzy warstwę izolującą termicznie i generuje koszty energii. Zmniejsza średnice przepływu wody niezgodną z projektem. Powoduje to zmiany ciśnienia i zmiany funkcjonalności układu hydraulicznego niezgodnego z wstępnym planem inżynierskim. Porowaty kamień w rurze jest przyjazną bazą dla zaczepienia się bakterii i tworzenia struktur złożonych w postaci biofilmu. Przegrzewy instalacji wody często robione z błędami powodują tylko dewastacje rur oraz spore koszty energetyczne bez wyeliminowania zagrożenia chorobotwórczego. Chemiczne usuwanie biofilmu za pomocą podchlorynu sodu i dwutlenku chloru zmniejsza kolonie np. Legionelli ale nie usuwa jej całkowicie. W obu przypadkach rekolonizacja następuje dość szybko po kilku tygodniach.

ACTIW WATER ze stabilizowanym czystym HOCl z neutralny ładunkiem jest bardzo skuteczny. W przeciwieństwie do ujemnego odpychającego ładunku chloru ACTIW WATER 2000 ppm wnika w biofilm zabijając szybko i skutecznie. Jest jak „koń trojański”. Dezynfekcję można monitorować mobilnym podręcznym miernikiem ORP. (Udostępniamy procedury do samodzielnej dezynfekcji)

W razie pytań: grzegorz@actiw.pl tel. +48 71 321 86 91, +48 883 106 900