Jak Generator ACTIW IMPULS PRO (Active Impulse Pro) rozpuszcza kamień wodny zabezpieczając rury oraz chroniąc przed bakteriami. Fotografie, Mikroskop, Badania.

mam-twarda-wode-co-zrobic-twardawoda-jaki-filtr-x110 2.jpeg

Twardy kamień kotłowy nazywany Kalcytem jest osadem z twardej wody. Generator zamienia pod wpływem technologii impulsu elektromagnetycznego w łatwo usuwalny przez przepływ wody Argonit. Technologia impulsowa to tworzenie monokryształów (CaCO3) z wodorowęglanów wapnia (Ca(HCO3)2). Proces ten zamienia kalcyt w pojedyncze cząsteczki monokryształy widoczne potem w rurze jako miękki podobny w konsystencji do masła: Argonit. Na zewnątrz instalacji widoczny jako pył.

W przepływie wody przez cewkę generatora ACTIW IMPULS PRO wytwarzającego pole elektromagnetyczne powstałe zarodki CaCO3 stają się miękkie. Tym samym nie są zdolne do osadu twardego kamienia: Kalcytu. Technologia, która eliminuje całkowicie problem osadu kamienia wodnego, kotłowego. Dodatkowo profilaktycznie eliminuje miejsce do zagnieżdżenia się w chropowatej strukturze kalcytu biofilmu, czy innych pojedynczych bakterii, które są skażeniem chorobotwórczym. Fakt ten jest często pomijany. Chropawy osad kamienia wodnego jest problemem w walce ze skażeniami chorobotwórczymi.

mam-twarda-wode-co-zrobic-twardawoda-jaki-filtr-krakow-twarda-woda-x110 2.jpeg

Fotografie wykonane mikroskopem elektronowym OXFORD INSTRUMENTS JEOL obrazuje różnice przed i po zastosowaniu generatorów elektromagnetycznych. Twardość badanej wody 20 st N. 

Przykład pokazuje naszą technologię generatorów ACTIW IMPULS PRO (Active Impulse Pro) tworzenia monokryształów. Technologia jest w 100% ekologiczna i radzi sobie z twardym kamieniem kotłowym (Kalcytem). W tej technologii wytwarzania impulsów prostokątnych elektromagnetycznych powstaje wiele więcej procesów chemicznych, które rozwiązują dodatkowo inne problemy, ale o tym kiedy indziej.

Tak rozbity i zawiązany monokryształ nie tworzy już twardego kamienia (Kalcytu), z którym zmagają się wodociągi gminne, miejskie, oraz wszystkie branże przemysłowe. Podczas oddziaływania impulsowego na przypływającą wodę zmienia się też jej napięcie powierzchniowe. Odnosimy wrażenie jakby była ona miękka. Dzięki temu w użyciu zarówno małych obiektów typu domki lub spółdzielnie mieszkaniowe stosuje się mniejszą ilość detergentów. Oczywiście brak osadu chroni wszelkie urządzenia w środowisku wody typu grzałki, wymienniki ciepła i sprzęt AGD. Na SUW przemysłowych, wodociągowych oszczędności z tym związane sa ogromne. Koszt czasu bez awarii jest trudny do wyceny. Docenia sie to gdy okazuje sie po założeniu generatora, że wymienniki ciepła, grzałki i inne urządzenia w środowisku wody pracują bez awarii o raz czasochłonnych serwisów.

Technologia gdzie twarda woda nie jest już równoznaczna z twardym dewastacyjnym osadem w instalacji wody. Technologia ekologiczna, zielona z bezinwazyjnym montażem i rozpoczęciem pracy rozmiękczania/rozpuszczania twardego kalcytu w dniu montażu.

W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt: grzegorz@actiw.pl tel. +48 71 321 86 91