ACTIW Legionella CWU Dezynfekcja Kwas Podchlorawy HOCL

Legionella jest dużym zagrożeniem. Rozwija się z reguły w ciepłej wodzie użytkowej (CWU) lub wodach technologicznych np. chłodniczych. 
Dużym problemem są biofilmy, w których namnażają się bakterie, zasiedlają instalacje różnego rodzaju, a przy wyrzucie wody czy to pod prysznicem, czy też w technologicznych wieżach chłodniczych drobne cząstki wody przenoszą legionellę wprost do płuc i w ten niewidoczny sposób możemy się zakazić śmiertelnie. Najbardziej narażeni są ludzie o słabej odporności. Dlatego ważne jest, aby dbać o czystość mikrobiologiczną wody użytkowej czy technologicznej. 

actiw_legionella_dezynfekcja_cieplej_wody_uzytkowej_.jpg

W Polsce jeszcze sanepidy nie badają wody na wieżach chłodniczych rozpylających drobne cząstki wody, w USA jest to standard i bardzo rygorystycznie tego przestrzegają ponieważ jeżeli w otwartym układzie woda posiada bakterie legionella to jest ona rozsiewana w promieniu paru kilometrów. 

To samo się dotyczy na przykład fontann, które działają w podobny sposób, a są niejednokrotnie zabudowane w miejscach publicznych gdzie porusza się tysiące osób na godzinę. 

Między innymi do takich klientów skierowany jest preparat Actiw Legionella, który nie ma przykrego ostrego zapachu, ma atest PZH i jest bardzo skuteczny, a przy tym jest bardzo łatwo go opomiarować.   

Służy do tego prosta procedura gdzie w wyposażeniu jest niewielki mobilny miernik ORP.

Actiw Legionella (1,9 MB)

Metoda dezynfekcji (szokowa) preparatem ACTIW na bazie naturalnego HOCl jest niezwykle skuteczna i szybka. Dezynfekant nie wymaga specjalnych zezwoleń transportowych ADR oraz zaostrzonych przepisów BHP. Substancje na bazie stabilizowanego kwasu podchlorawego są stosowane na całym świecie.

HCIO (kwas podchlorawy) jest uznawany przez organy rządowe i jest dobrze rozpoznawalny na całym świecie. m.in. : 

  • Narodowa Służba Zdrowia, Wielka Brytania
  • Europejska Agencja Chemiczna
  • Ministerstwo Zdrowia Japonii
  • Administracja towarów terapeutycznych Australia
  • Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom 
  • Światowa Organizacja Zdrowia
  • Agencja Ochrony Środowiska, USA

W razie pytań: grzegorz@actiw.pl tel. +48 71 321 86 91, +48 883 106 900

dezynfekcja_kwasem_podchlorawym_szpitali_sanatoriów_actiw_water.jpeg

Zestaw (HOCl plus miernik przenośny) do dezynfekcji wody w szpitalu. CWU oraz wody pitnej.

Czysty stabilizowany kwas podchlorawy (HOCl) 

dezynfekcja_legionella_jak_zdezynfekowac_uklad_zakazony_legionella.jpg

Dezynfekcja Ciepłej Wody Legionella

ACTIW Legionella służy do usuwania chorobotwórczej bakterii z instalacji wodnych w tym wody pitnej i cieplej wody użytkowej.