Kwas Podchlorawy Zastosowanie

Kwas podchlorawy HOCl to jedno z ważniejszych odkryć ostatnich lat w obszarze ogólnej dezynfekcji

Zastosowanie tej wyjątkowej cząsteczki rozciąga się od tradycyjnej dezynfekcji powierzchni, przez zamgławianie pomieszczeń, dezynfekcję skóry, medycynę aż po dezynfekcję wody pitnej.

Kwas podchlorawy to naturalnie występujący związek chemiczny między innymi w komórkach kręgowców o bardzo silnym działaniu biobójczym. Mikroorganizmy patogenne są łatwo i szybko niszczone przez HOCl nawet jeżeli występują w formie biofilmów.

Stabilizowany i stężony HOCl w preparatach ACTIW działa jak koń trojański przenikając z neutralnym ładunkiem do wnętrza struktur mikroorganizmów będących zagrożeniem dla ludzi skażeń chorobotwórczych.  (patrz grafika)

Acitw Water Naturalny Biodegradowalny Środek do Dezynfekcji Wody Pitnej (8,1 MB)
dezynfekcja_sieci_najleszy_srodek_do_dezynfekcji_legionelli_actiw_legionella_wroclaw_poznan_szpitale.png

W razie nagłej potrzeby np. zagrożenia zamknięcia szpitala z powodu Legionelli firma ACTIW opracowała procedurę tzw. wypalenia. Przeprowadzamy ją i szkolimy dział techniczny, aby placówka miała pod kontrolą pojawiające się zagrożenia przez zanieczyszczenia biologiczne w instalacji wody. 

Actiw Legionella (1,9 MB)

Metoda szybkiej dezynfekcji tzw. wypalenia. Procedura i narzędzia. Mobilny miernik ACTIW SD 60 w połączeniu z ACTIW WATER/LEGIONELLA pozwala na monitoring procedury i potwierdzenie usunięcia zagrożenia już w trakcie dezynfekcji. Skuteczne i szybkie (kilka godzin w zależności od wielkości instalacji wodnej oraz wartości skażenia) bezinwazyjne dla instalacji. Bez certyfikatów transportu ADR, bez zaostrzonych przepisów BHP, bezpieczne dla ludzi, zwierząt i roślin. 

HCIO (kwas podchlorawy) jest uznawany przez organy rządowe i jest dobrze rozpoznawalny na całym świecie m. in.: 

  • Narodowa Służba Zdrowia, Wielka Brytania
  • Europejska Agencja Chemiczna
  • Ministerstwo Zdrowia Japonii
  • Administracja towarów terapeutycznych Australia
  • Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom 
  • Światowa Organizacja Zdrowia
  • Agencja Ochrony Środowiska, USA
ACTIW HOCL generator kwasu podchlorawego (14 MB)

W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt: grzegorz@actiw.pl tel. +48 71 321 86 91, +48 883 106 900

Actiw_dezynfekcja_wody_.jpg

Dlaczego HOCl w preparatach ACTIW zabija bakterie i usuwa skutecznie struktury biofilmu z instalacji wody w przeciwieństwie do popularnie stosowanych prób walki z bakteriami.

Możliwość kontrolowania pojawiających się zanieczyszczeń bakteryjnych przez działy techniczne gminnych wodociągów, obiektów przemysłowych, dużych obiektów użyteczności publicznej typu szpitale, sanatoria.

Generator_hocl_kwasu_podchlorawego_Kirkmayer_AMI400_Anolyte_HClO_generator.jpg

Generator ACTIW HOCL serii AMI Urządzenie Kirkmayer do wytwarzania kwasu podchlorawego - Anolit HOCL -Katolit NaOH - Wodociągi Publiczne -Oczyszczalnie Ścieków

Seria AMI, dojrzałe dzieło naszych najbardziej zaawansowanych badań, została zaprojektowana dla klientów, którzy chcą bardziej zaawansowanego poziomu automatyzacji.

Kirkmayer-Product-LAMI-200-Anolyte-HClO-generator.jpg

Generator ACTIW HOCL serii LAMI Urządzenie Kirkmayer do wytwarzania kwasu podchlorawego - Anolit HOCL -Katolit NaOH - Wodociągi Publiczne -Oczyszczalnie Ścieków

Seria LAMI została zaprojektowana z myślą o potrzebach tych klientów, którzy wolą wybrać bardziej przystępną cenowo maszynę i nadal chcą polegać na wysokiej jakości, zachowując solidność i prostotę jako główne cechy. 

Kirkmayer-Product-BMI05-Anolyte-HClO-generator-2021-01.jpg

Generator ACTIW HOCL serii BMI Urządzenie Kirkmayer do wytwarzania kwasu podchlorawego - Anolit HOCL -Katolit NaOH

Seria BMI została stworzona z myślą o małych konsumentach. Zredukowaliśmy rozmiary jednostek do minimum nie obniżając jakości, która wyróżnia naszą technologię, wszystko przekłada się na bardzo małe wymiary i lekkość pozwalającą na łatwe przenoszenie, niespotykaną prostotę konserwacji. Urządzenie nadaje się do prowadzenia dezynfekcji przenośnych jako urządzenie mobilne lub prezentacyjne.