Grupa Produktów Kwasu Podchlorawego

Grupa produktów bazujących na czystym kwasie podchlorawym (HOCl) o różnym stężeniu. Produkty niepotrzebujące zezwoleń transportowych ADR i bez wymogów zaostrzonych przepisów BHP. Całkowicie bezpieczne dla ludzi, zwierząt i roślin.

KWAS PODCHLORAWY (HOCl) stabilizowany w preparatach ACTIW. Najskuteczniejsza substancja dezynfekująca.  Kwas podchlorawy produkowany jest przez układy odpornościowe ludzi i zwierząt w kontakcie z patogenami. Od lat uznawany za najskuteczniejszych ze środków biobójczych. Problemem była jego stabilizacja. Obecnie problem w Polsce rozwiązany w atestowanych preparatach ACTIW. Można go wykorzystywać do dezynfekcji jak również produkować w za pomocą specjalnego urządzenia.

Zastosowania: 

Wodociągi, zakłady przemysłowe (w tym spożywcze) Dezynfekcja instalacji wodnych wg. opracowanej procedury za pomocą miernika mobilnego dostępnego na wolnym rynku i dostarczanego przez firmę ACTIW wraz z odpowiednimi preparatami ACTIW do dezynfekcji szokowej jak i dezynfekcji za pomocą dawki utrzymującej. W razie zanieczyszczenia skażeniami chorobotwórczymi udostępniamy procedurę szokową do szybkiego usunięcia zagrożenia z monitoringiem w trakcie dezynfekcji. Dezynfekcja trwa ok. kilku godzin, w zależności od rozległości infrastruktury dystrybucji wody oraz wielkości skażenia.

Actiw_Water_uzdatnianie_wody 3.jpeg

Gospodarstwa. Obmywanie zwierząt hodowlanych, dezynfekcja wody pitnej, nabiału, dezynfekcja przed i po udoju, dezynfekcja CIP, chłodzenie i nawilżanie nakładek, nawadnianie i czyszczenie linii kroplujących.

Metoda dezynfekcji (szokowa) preparatem ACTIW WATER na bazie naturalnego HOCl jest niezwykle skuteczna i szybka. Dezynfekant nie wymaga specjalnych zezwoleń transportowych ADR oraz zaostrzonych przepisów BHP. Substancje na bazie stabilizowanego kwasu podchlorawego są stosowane na całym świecie. W przypadkach zagrożenia skażeniem służmy narzedziami i procedurą do samodzielnej dezynfekcji monitorowanej miernikiem mobinym.

HCIO (kwas podchlorawy) jest uznawany przez organy rządowe i jest dobrze rozpoznawalny na całym świecie. przez np: 

  • Narodowa Służba Zdrowia, Wielka Brytania
  • Europejska Agencja Chemiczna
  • Ministerstwo Zdrowia Japonii
  • Administracja towarów terapeutycznych Australia
  • Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom 
  • Światowa Organizacja Zdrowia
  • Agencja Ochrony Środowiska, USA

W razie pytań: grzegorz@actiw.pl tel. +48 71 321 86 91, +48 883 106 900