Współpraca

Actiw_Water_uzdatnianie_wody 7.jpeg

W razie pytań: grzegorz@actiw.pl tel. +48 71 321 86 91, +48 883 106 900

Głównym obszarem naszych działań są technologie związane z uzdatnianiem i oczyszczaniem wody w procesach filtracji: wodociągów, przemysłu, producentów żywności etc. Nasza historia sięga lat 90-tych. Wprowadziliśmy na szeroką skalę nowatorskie technologie oczyszczania wody i bioasekuracji mikrobiologicznej. Zrealizowane projekty pokazują nasze innowacyjne technologie oparte na naturalnych procesach. Ich wdrażanie jest ekologiczne, bez szkodliwego wpływu na naturę. Nasi technologowie od lat zajmują się SUW wodociągów, przemysłu, produkcji spożywczej etc. Służą swoim doświadczeniem kiedy potrzeba zaradzić w nagłych i niespodziewanych sytuacjach awaryjnych na takich stacjach. Lata doświadczenia pozwalają szybko, skutecznie zdiagnozować i usunąć problem. Firma ACTIW działa kompleksowo. Specjaliści znajdują przyczyny problemu, korygują/modyfikują SUW i nasze ekipy od razu realizują te korekty i modyfikacje usuwając problem. Jednym z niezwykle skutecznych projektów i ekologicznych wdrożeń jest ACTIW WATER. Stabilizowana substancja dezynfekująca na bazie naturalnego HOCl. Według badań kwas podchlorawy usuwa biofilm (np Legionelli) ponad 100 razy silniej od podchlorynu sodu. Biodegradowalny, nieszkodliwy dla ludzi, zwierząt i roślin. Potwierdzeniem bezpieczeństwa jest brak potrzeby zezwoleń transportowych ADR i zaostrzonych przepisów BHP. Poniżej przykład referencji szpitala, który pozbył się problemu za pomocą preparatu ACTIW na bazie stabilizowanego HOCl.

Referencja szpital Wadowice (210 kB)

Zapraszamy do współpracy firmy technologiczne, biura projektowe, technologów SUW, wody przemysłowej, wodociągowej, produkcji spożywczej, inżynierów projektujących wszelkiego rodzaju stacje uzdatniania wody. 

  • Inżynierów zarządzających wspólnotami/nieruchomościami mających problem z twardą wodą (bezchemiczne zabezpieczenie instalacji wodnej przed kalcytem, kamieniem kotłowym)
  • Kierowników działów technicznych szpitali, sanatoriów, DPS-ów, hoteli, internatów, potrzebujących szybko i skutecznie usunąć Legionellę oraz inne skażenie chorobotwórcze z instalacji wodnej.
  • Właścicieli firm, producentów, mających problem z zanieczyszczoną wodą biologicznie lub żelazem, manganem, amoniakiem, z ujęć powierzchniowych oraz głębinowych etc.
  • Wszelkie problemy dotyczące uzdatnienia wody pitnej, produkcyjnej, przemysłowej, rozwiązują nasi specjaliści-technologowie. Dobierają złoża, środki dezynfekcyjne oraz wszelkie inne komponenty potrzebne do rozwiązania konkretnego problemu.
usuwanie_kamienia_z_twardej_wody_actiw_generator.jpeg

Kamień kotłowy sposoby usuwania kalcytu z instalacji wodnych

Kamień wodny osady po twardej wodzie, sposoby usuwania kalcytu z instalacji wodnej.

Różne sposoby eliminowania kalcytu z rur dystrybucji wody. Bezinwazyjne dla dużych (przemysłowych, wodociągów) i małych odbiorców (prywatnych domków, większych i mniejszych budynków).

odwrócona_osmoza_RO_actiw.jpeg

Odwrócona Osmoza. Bez tajemnic.

RO jest nowoczesną metodą do uzyskania już w mieszkaniu czystej wody pitnej pozbawionej trujących i rakotwórczych związków chemicznych, metali ciężkich, bakterii oraz wirusów.

mam-twarda-wode-co-zrobic-twardawoda-jaki-filtr-x110 2.jpeg

Biofilm. Dlaczego usuwanie z instalacji wody gminnych wodociągów, przemysłu, szpitali, sanatoriów itp. jest często nieskuteczne.

Co powoduje, że powszechnie stosowane próby usunięcia bakterii w postaci złożonej biofilmu są często nieskuteczne? Dlaczego Legionella i biofilm tak szybko się rekolonizuje?

Na zdjęciu kalcyt pod mikroskopem, druga fotografia pokazuje w jaki sposób generator ACTIW IPULS PRO rozpuszcza zastany kamień wodny zamieniając na zarodki monokryształu.

usuwanie_biofilmu_z_instalacji_wodnych_jak_pozbyc_sie_kamienia_kotlowego_zabezpieczenie_kotla_przed_twarda_wodą2.jpg

Metoda szybkiej dezynfekcji tzw. wypalenia w przypadkach zagrożenia zamknięcia obiektu użyteczności publicznej.

Dlaczego metoda przy pomocy preparatu na bazie stabilizowanego kwasu podchlorawego jest 100 razy mocniejsza od powszechnie stosowanych związków chloru.

Jednocześnie jego atutem jest brak wymogów ADR oraz zaostrzonych przepisów BHP.  Bezpieczny dla ludzi i zwierząt.

wodociąg_uzdatnianie_wody_actiw_generator_impulsowy_do_usuwania_kamienia 2.jpg

Różnice poszczególnych złoż zeolitowych do SUW wodociągowych, basenowych, przemysłowych.

Dobranie odpowiedniego złoża jest kluczowe dla właściwej pracy SUW.

Np. odporność złoża na związki chloru jest konieczne w wodociagach, parkach wodnych etc. Nie wszystkie media zeolitowe mają takie właściwosci.

Actiw_Filter_złoże.JPG

ACTIW FILTER unikatowy i popularny zamiennik Piasku Kwarcowego

Złoże do filtrów stacji uzdatniania wody (SUW) wodociągów, przemysłu i basenów

Sysyem_ultrafiltracji_RO_wody_actiw.jpg

Przemysłowe stacje uzdatnianie wody (SUW) Ultrafiltracja.

Odwrócona Osmoza Przemysłowa. Stacje odsalania wody dla celów technologicznych i wody pitnej. Dostarczamy koncentratory odzysku z wód zrzucanych do kanalizacji. Odsalanie wody z Bałtyku, woda pitna i technologiczna.