Dezynfekcja Ciepłej Wody Legionella

ACTIW Legionella służy do usuwania chorobotwórczej bakterii z instalacji wodnych w tym wody pitnej i cieplej wody użytkowej. Nasz produkt jest niezwykle łatwy w użyciu. 

Actiw Legionella to bezpieczny roztwór zawierający czysty HOCl, który jest jedną z najsilniejszych substancji biobójczych występujących w naturze. Nie podrażnia skóry i błon śluzowych, może być stosowany wszędzie tam, gdzie woda lub jej aerozol ma bezpośredni kontakt z człowiekiem. Skuteczność ACTIW Legionella w usuwaniu chorobotwórczych patogenów wynika ze zdolności silnej penetracji i dyspersji osadów oraz zrywania Biofilmu z instalacji wodnych. 

Organiczne skupiska mikroorganizmów

dezynfekcja_legionelli_ciepla_woda_uzytkowa_woda_pitna_najskteczniejszy_srodek_do_usuwania_biofilmu.jpg

Czasami zastanawiacie się dlaczego wewnątrz rur wodociągowych, albo zbiorników z wodą ścianki pokryte są śliską mazią - to macierz bioflmu - organiczna struktura w której kryją się różnego rodzaju mikroorganizmy w celu zapewnienia sobie ochrony i idealnych warunków do rozmnażania lub hibernacji w przypadku wykrycia zagrożenia. Najczęściej skuteczność dezynfekcji wody jest zależna od możliwości usuwania biofilmu. 

Wnioski są takie, że większość utleniaczy dodawanych do wody nie radzi sobie z usuwaniem macierzy ponieważ utleniacze- dezynfekanty nie są w stanie przejść bariery bezpieczeństwa wytworzonego biofilmu. Actiw Water jest naturalnym produktem, który z łatwością przenika poprzez wytworzoną barierę bezpieczeństwa i skutecznie oczyszcza instalacje bez ubocznych skutków dla ludzi i urządzeń podpiętych w układach wody uzdatnionej na SUW(stacje uzdatniania wody). 

W większości naszych produktów dezynfekcyjnych z serii Industrial 2000 - (są to koncentraty), kiedy zachodzi taka potrzeba, można do rozcieńczania używać wody produkowanej z systemów odwróconej osmozy, która idealnie nadaje się do tego celu. 

Tak czysta i niezanieczyszczona woda po osmozie daje po rozcieńczeniu najwyższej jakości produkt do końcowego zastosowania. Zdjęcie poniżej przedstawia system WGRO202S produkujący 16~20 L/h, które posiadamy w ciągłej sprzedaży. 

 
czysta_woda_do_picia_odwrocona_osmoza_przemyslowa_wigo.png

 

Pomoc techniczna / zamówienia: biuro@actiw.pl, grzegorz@actiw.pl +48 71 321 86 91

Osoba zajmująca się doborem złóż dla stacji gminnych kontakt: +48 601 724 015

Osoba obsługująca dostawy złóż dla klienta indywidualnego kontakt +48 666 606 203

Korzystanie z ciepłej wody szczególnie w miejscach usługowych lub użyteczności publicznej powinno wiązać się z dużym komfortem i poczuciem bezpieczeństwa. Niestety ciepła woda użytkowa z uwagi na warunki hydrotermiczne może stanowić idealne środowisko do rozwoju wielu mikroorganizmów w tym bakterii tlenowej Legionella pneumophila. Bakteria ta najczęściej bytuje w instalacji i zbiornikach buforowych ciepłej wody użytkowej , więc administratorzy i personel odpowiedzialny za jakość i bezpieczeństwo powinni ze szczególną troską zadbać o jej właściwą jakość. 

Czasami zastanawiasz się dlaczego wewnątrz rur wodociągowych, albo zbiorników z wodą ścianki pokryte są śliską mazią - to macierz bioflmu - organiczna struktura w której kryją się różnego rodzaju mikroorganizmy w celu zapewnienia sobie ochrony i idealnych warunków do rozmnażania lub hibernacji w przypadku wykrycia zagrożenia. Realna skuteczność dezynfekcji w największym stopniu zależy od tego, czy w procesie nastąpi usunięcie lub dyspersja osadów organicznych w postaci biofilmu. ACIW Water jest preparatem o bardzo silnym działaniu biobójczym, którego jedną z cech jest wnikanie w strukturę biofilmu dzięki czemu zmniejsza się ryzyko wtórnych inkubacji patogenów. Ma to szczególne znaczenie przy eliminacji Leginelli, która należy do jednej z bardziej opornych bakterii z przetrwalnikami zagnieżdżonymi w matrycy biofilmu.

Rewelacyjne efekty daje połączenie technologii ACTIW Water i ACTIW Impuls!

Zapewniamy wsparcie technologiczne w doborze procesu dezynfekcji i systemów dozowania.

Miejsca usługowe lub użyteczności publicznej w których wykorzystuje się ciepłą wodę użytkową powinny podlegać szczególnej trosce w zakresie utrzymania najwyższych standardów bezpieczeństwa i jakości wody. Instalacje wody ciepłej to ulubione miejsca do zasiedlania przez silnie chorobotwórczą pałeczkę bakterii Legionella pneumophila. Bakteria ta występuje w wodach podziemnych, więc zagrożenie wystąpienia jest stałe i dotyczy kilku obszarów, a walka z silnie skażoną instalacją może okazać się długa i kosztowna.

Woda mimo swych cudownych właściwości może tworzyć środowisko w którym dochodzi do  przemieszczenia bardzo groźnych patogenów chorobotwórczych, jak bakterie z grupy E coli, Salmonelli, Legionelli. Szczególnie groźne jest zainfekowanie produktów spożywczych w trakcie obróbki, mycia i magazynowania żywności. Przestrzeganie  procedur i korzystanie z właściwej jakości wody to podstawowe elementy utrzymania bezpieczeństwa higienicznego. 

Z dostępnych metod dezynfekcji chemicznej w układach ciepłej wody użytkowej ACTIW Legionella zapewnia najwyższą skuteczność, przy bardzo niskim ryzyku powstania korozji.W technologii uzdatniania wody często wykorzystuje się CLO2, niestety mimo dużej skuteczności dwutlenek chloru powoduje silną korozję instalacji i może być dla niej bardzo destrukcyjny. Natomiast oferowane przez nas rozwiązanie pozwala uzyskać rewelacyjną  skuteczność, brak korozji i niskie koszty eksploatacyjne.