Dwutlenek chloru, metoda dezynfekcji wody, walka z Legionellą.


Dwutlenek chloru jest gazem wytwarzanym z chlorynu sodu oraz silnego kwasu in situ (w miejscu stosowania). Jest jednym z popularnych sposobów dezynfekcji wody. Przeciwnie do chloru nie reaguje z amoniakiem i tworzy chloraminy. Istnieją różne opinie na temat jego skuteczności. Jedne badania wykazują  spadek kolonizacji Legionelli po dezynfekcji ditlenkiem chloru ale inne badania znowu nie wykazały znaczącego efektu i zaleca się dodatkowe czynności dezynfekcyjne.

Podobnie działanie dwutlenku chloru na biofilm jest nie do końca pewny. W dużej ilości przypadków zaobserwowano lepsze oddziaływanie na bakterie biofilmu niż w przypadku chlorowania, jednak nie odnotowano całkowitego wyeliminowania bakterii Legionella z instalacji wodnej. Dwutlenek chloru jest redukowany w wodzie i tworzy dwa nieorganiczne produkty dezynfekcji: chloryn i chloran.Te uboczne produkty dezynfekcji wpływają na ludzkie zdrowie. Mogą łączyć się z hemoglobiną i powodować methemoglobinemię. Jest to choroba polegająca na występowaniu zamiast hemoglobiny znacznych ilości methemoglobiny.

Głównymi wadami jest brak określonej skuteczności dwutlenku chloru w usuwaniu Legionelli oraz szkodliwe produkty uboczne.

JAK  w takim wypadku SKUTECZNIE dezynfekować i USUWAĆ biofilm, LEGIONELLĘ ?

Skuteczna dezynfekcja instalacji wodnej za pomocą preparatu ACTIW WATER na bazie czystego stabilizowanego HClO (hypochlorous acid) Usunięcie zanieczyszczeń biologicznych substancją na bazie czystego, naturalnego i bezpiecznego HOCl (kwasu podchlorawego).

DEZYNFEKCJA sieci wodnej obiektów szpitalnych, budynków użyteczności 

Actiw_water_dezynfekcja 2.jpg

publicznej, burs, internatów etc. Wszelkie zanieczyszczenia biologiczne w instalacji wodnej CWU występują głównie w formie biofilmów. Np. Legionella potrafi spowolnić metabolizm w obecności popularnych środków biobójczych. Najlepsze warunki do rozwoju uzyskuje w temperaturze od 30-45 st.C. Ginie w 63 st. C. Stosowane często tzw. przegrzewy instalacji wodnej w szpitalach nie usunie Legionelli w przypadku kiedy na powrocie jest np. 40 st. C.  Metoda termiczna generuje spore koszty, dewastację instalacji, wyłączenie na dłuższy czas CWU w szpitalu na okres przegrzewu. 

Stabilizowany na 2000 ppm ACTIW WATER jest dezynfekantem ok. 80-120 razy silniejszym od chloru.  Całkowicie bezpieczny dla ludzi i zwierząt. Nie jest wymagany ADR. Nie trzeba specjalnego transportu, pomieszczeń. Jego unikatowość można porównać do konia trojańskiego. Wnika w biofilm skutecznie go eliminując.

Acitw Water Naturalny Biodegradowalny Środek do Dezynfekcji Wody Pitnej (8,1 MB)

Udostępniamy procedurę i narzędzia do samodzielnej dezynfekcji. Mobilny miernik ACTIW SD 60 ORP w połączeniu z ACTIW WATER pozwala na monitoring procedury i potwierdzenie usunięcia zagrożenia. Skuteczne i szybkie działanie (kilka godzin w zależności od skażenia i wielkości instalacji wodnej) bezinwazyjne dla instalacji.

Mierniki można kupić w dowolnym miejscu i mieć pod kontrolą procedury dezynfekcyjne preparatem ACTIW WATER. Stabilizowany hypochlorous acid posiada niezwykłą skuteczność usuwania biofilmów, wszelkich skażeń biologicznych groźnych dla człowieka. Np. LEGIONELLi i bakterii z grupy coli.

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt: grzegorz@actiw.pl +48 71 321 86 91