Częste problemy wodociągów gminnych.

Wiele systemów uzdatniania i dystrybucji wód wodociągowych pracuje na przestarzałej infrastrukturze. Wiążą się z tym dość częste awarie. Powodują one obniżenie jakości wody, zmniejszenie ciśnienia, utraty wody. Przy problemie braku funduszy na remonty zaczyna się koło problemów. Działy techniczne, zarządcy wodociągów, burmistrzowie, wójtowie, muszą zmagać się w wypełnianiu swojej misji dostawcy kluczowego dla ludzi składnika codziennego życia: wody.

uzdatnianie_wody_wodociągowej_złozem_z_barierą_mikrobiologiczną.jpeg

 Zanieczyszczenie wody: chemiczne, biologiczne, stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Pogorszenie jakości wody mogą być sezonowe, związane z daną porą roku.
Np. teraz w sezonie zimowym widać po topniejącym śniegu zdechłe zwierzęta. Stara infrastruktura miejscami przerdzewiała korzystająca z wód powierzchniowych powoduje przedostawanie się zanieczyszczeń biologicznych do wody wodociągowej. Te i inne zanieczyszczenia generują kłopoty.
Wodociągi gminne mogą mieć problemy z utrzymaniem standardów jakości wody, co czasem prowadzi do konieczności ograniczeń w korzystaniu z wody pitnej. Zainfekowanie infrastruktury skażeniami biologicznymi gdzie stare instalacje często zarośnięte są kamieniem wodnym powoduje spore kłopoty z dezynfekcją. Nie zawsze popularnie stosowane metody skutecznie usuną takie skażenia.

Jak skutecznie zdezynfekować infrastrukturę wodociągową

Brak funduszy na modernizację i utrzymanie infrastruktury wodociągowej jest wyzwaniem, szczególnie w mniejszych gminach. Brak finansów prowadzi do opóźnień w naprawach, konserwacji i finalnie do niezadowolenia mieszkańców i zakładów na terenie gminy. Nasi konsultanci spotykają się z problemami, które można rozwiązywać znacznie mniejszymi finansami niż zakładane przez zarządcę wodociągów. Związane jest to z innowacyjnymi technologiami jakimi dysponujemy. Pozwalają one często na rozwiązaniu problemów właśnie przy użyciu tych technologii. Każdy problem jest indywidualny. Zachęcamy do konsultacji z naszymi technologami, często okazuje się, że istnieją rozwiązania niż pierwotnie zakładamy.

Złoże filtracyjne ACTIW FILTER z barierą mikrobiologiczną oraz właściwościami redukcji żelaza, manganu, amoniaku, metali ciężkich, pierwiastków radioaktywnych.  Mniejsza masa nasypowa (mniej kilogramów na każdy filtr) oraz mniej potrzeba wody do płukania złoża. Regeneracja tzw. fluidyzacja dokładnie regeneruje dennice filtrów. Szczegóły do pobrania poniżej

Actiw Filter Złoże Odżelaziające Odmanganiające Redukcja Amoniaku, Metali Ciężkich, Ulotka ogólna (5,4 MB)

W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt: grzegorz@actiw.pl tel.  +48 71 321 86 91